Přeskočit na hlavní obsah

v2.1.7

 





Byla zde snaha o oddělení residentů od návštěvníků kavárny, knihovny a dílny. Dále jsem to zkoušel barvou nějak sladit s okolím. Jak se to povedlo posuďte sami :)

Takhle nějak jsem to viděl, co se týče barev v interiéru:
https://www.archdaily.com/988156/coudraie-and-les-hetres-homes-fwg-architects-sarl
Pak mi ale došlo, že tam moc dřeva mít nechci, tak to bude spíš kombinace bílé omítky a černého kovu (kde bude potřeba - zábradlí, schody a tak podobně...)

Konstrukce sloupů pod ubytovací částí bude nějaká takováhle:

Odteď jim ale budu říkat pilíře. To kvůli jejich zamýšlené tloušťce - aby místní neměli pocit, že někam odlétnou. V jejich okolí bude takovýhle obklad:

Nad interiérem kavárny, dílny a knihovny jsem se zatím tak moc nezamýšlel. Chtěl bych tam ale odhalenou krovní konstrukci.

Obrázkem chci ukázat čistě jen ten krov, zbytek bude jinak. Asi tam taky hodím 'cihelný' obklad a tmavý kov.
...
Snad z toho baráku nevznikne Frankenstein.

P.S.: Ta šedá věc na zadní fasádě (kolem obytné části) je tahokov (porostlý břečťanem?), zbytek obarvený pohledový beton.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

1to1 na betonu před fakultou

Jednalo se o úplně první plán domu jedna ku jedné, který jsem kdy viděl (natož pomáhal vytvářet). Překvapily mě malé rozměry a kompaktní provedení. Rozhodně se nejedná o stavbu, ve které by mohl člověk bydlet dlouho - což nebyl ani záměr při jejím návrhu. Je to totiž ateliér navržený architektem Robertem Hutchinsonem, a také jedna ze tří budov komplexu Rain harvest home v Mexiku.

For the science!

Ptali jste se sami sebe někdy, jak by vypadala žárovka o výkonu 10 MW? Co všechno by dokázala osvítit? Ne? Já jsem si takovou otázku položil. Abych ale neriskoval vlastní zdraví a obsah peněženky, rozhodl jsem se svůj malý pokus simulovat v digitálním světě. Pak mě také napadlo, když už máme ty možnosti, to otestovat na virtuální verzi našeho pozemku. Teď už ale seriózně. Chtěl jsem nějak zobrazit výhled z našeho pozemku. Nejdřív jsem z IPRu vytáhl 3D model kusu Prahy, pak prohnal výsledek Autocadem a Revitem (Autocad mi z toho nechtěl udělat formát, se kterým se dá pracovat) a nakonec skončil v Blenderu. Upravil jsem povrch okolí našeho pozemku kvůli přesnosti a (konečně!) umístil onoho boha žárovek. Tak teď už máme zpracovaný ten výhled. Model po další reiteraci přesnosti nahraju na drive, ať si z toho někdo může udělat terén do Revitu.

Nejnovější návrh obýváku