Přeskočit na hlavní obsah

v4.0

Rozpracoval jsem a předělal v3.0. Velmi se podobá tomuhle, proto mi to přišlo dávat zpětně na blog zbytečné. Šárka tehdy trefně podotkla, že připomíná bunkr. Já mám bunkry rád a k našemu tématu se to trochu hodí, tak jsem se to rozhodl rozpracovat. Beton jako hlavní materiál fasády jsem nechal. Vstup je rožní a zasazený (střílnu jsem si odpustil). Střecha je zelená, nejen kvůli termoregulaci. Okna do ulice jsou vysoko. Další možné prvky jsem zatím nepřidával a zaměřil se spíš na optimalizaci (a ozvláštnění) dispozice.

Taky jsem tomu dal pracovní název - metronom. Je tam pevně daný rytmus oken a sloupů. Zároveň má přispět k ustálení rytmu života rezidentů, popřípadě nastolení nového.





Tady je něco málo z inspirace.



V další iteraci bych se rád zaměřil na vnitroblok a pohrál si se zelení a využitím toho prostoru. Bude to freeride, v životě jsem to pořádně nedělal.

Komentáře

  1. nevidím ten úplně nový návrh, ale pamatuji si...
    zkus pracovat s klenbami... a dalšími prvky z bunkru... ověř zda se dá použít světlík... u oken detail ostění (z bunkru¨) a další detaily...
    ověř zda se dá pracovat s terénem... viz obrázek výše... aspoň trochu :)
    š

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

1to1 na betonu před fakultou

Jednalo se o úplně první plán domu jedna ku jedné, který jsem kdy viděl (natož pomáhal vytvářet). Překvapily mě malé rozměry a kompaktní provedení. Rozhodně se nejedná o stavbu, ve které by mohl člověk bydlet dlouho - což nebyl ani záměr při jejím návrhu. Je to totiž ateliér navržený architektem Robertem Hutchinsonem, a také jedna ze tří budov komplexu Rain harvest home v Mexiku.

For the science!

Ptali jste se sami sebe někdy, jak by vypadala žárovka o výkonu 10 MW? Co všechno by dokázala osvítit? Ne? Já jsem si takovou otázku položil. Abych ale neriskoval vlastní zdraví a obsah peněženky, rozhodl jsem se svůj malý pokus simulovat v digitálním světě. Pak mě také napadlo, když už máme ty možnosti, to otestovat na virtuální verzi našeho pozemku. Teď už ale seriózně. Chtěl jsem nějak zobrazit výhled z našeho pozemku. Nejdřív jsem z IPRu vytáhl 3D model kusu Prahy, pak prohnal výsledek Autocadem a Revitem (Autocad mi z toho nechtěl udělat formát, se kterým se dá pracovat) a nakonec skončil v Blenderu. Upravil jsem povrch okolí našeho pozemku kvůli přesnosti a (konečně!) umístil onoho boha žárovek. Tak teď už máme zpracovaný ten výhled. Model po další reiteraci přesnosti nahraju na drive, ať si z toho někdo může udělat terén do Revitu.

Nejnovější návrh obýváku